Як часто і правильно доглядати за велосипедом

Майже достеменно можна сказати, що автолюбителі не забувають вчасно проходити необхідні регламентні технічні процедури, що нажаль не завжди можна застосувати до власників велосипедів. Іноді в майстерню потрапляють такі екземпляри, що доводиться просто реанімувати, чого б можна було б уникнути при нормальному догляді.

Якщо ви досить професійно займаєтеся велоспортом, то скоріше за все розумієтеся на всіх тонкощах роботи та обслуговування велосипеду. Пересічний велолюбитель, як правило, вважає, що до майстерні необхдіно звертатися лише тоді, коли з велосипедом «щось не те». Однак, щоб не витрачатися на дорогий ремонт, велосипеду потрібен догляд. В принципі міському велосипеду достатньо проводити професійне обслуговування один раз на рік. Кросс-кантрійний велосипед потребує частішого відвідування майстерні. Велосипеди для екстремального катання, не дивлячись на величезний запас міцності, тим не менше потребують досить частого сервісного обслуговування. Це все через високотехнологічні амортизатори, а також через умови в яких експлуатується такий велосипед.

Отже, ми не будемо розглядати що відбувається у майстерні. Домашній же догляд має на меті утримання велосипеда перш за все у чистоті. І якщо візуально велосипед виглядає більш менш чистим, це ще не значить, що так і є. Перший пункт догляду — велосипедний ланцюг.

Догляд за велосипедним ланцюгом

Найбільшою помилкою, яку ви можете зробити із велосипедним ланцюгом — це залити його мастилом. Але ж він має бути змащеним? Так! Але при тому ж бути чистим. Надлишкове мастило дозволяє налипати на ланцюг бруда, піску та іншим абразивним елементам. Як наслідок, суміш, що утворюється при цьому, розточує посадкові місця пінів ланцюга, що призводить до його розтягування. А це у свою чергу тягне за собою передчасному зносу зірок велосипеду та роликів перемикача.

Перед тим як ланцюг правильно змастити, його потрібно правильно очистити від бруду та залишків попередньої змазки. Для швидкого очищення є спеціальні аксесуари та машинки. Такий спосіб підходить, якщо у вас мало часу, однак результат може виявитись посереднім — багато чого також залежить від якості самої очисної машинки. Краще за все зняти ланцюг та занурити його у пластикову пляшку з розчинником. Після цього ретельно збовтати. Звичайно ж, після процедури потрібно добре промити ланцюга водою. Також рекомендують додатково використовувати миючі засоби типу Fairy.

Після очистки ланцюг змащуємо. Краще за все прокапати мастилом кожен пін окремо. Після цього дати мастилу проникнути у внутрішні з’єднання і зробити кілька обертів педалями. Найголовніше, що після змащування ланцюг необхідно ретельно протерти, прибрав надлишок мастила ззовні. Пам’ятайте, змащуватися мають обов’язково внутрішні компоненти, ззовні ланцюг має залишатися сухим. Вибір смазок завжди є у нашому магазині.

Не забувайте, що найкраще змащувати ланцюг через кожні 50-100 км їзди. Але, в залежності від умов експлуатації і як тільки почуєте звуки шарудіння ланцюга, знайте, що вже час наносити нову порцію мастила.

Чому риплять гальма?

Найпоширенішою причиною скрипу гальм є все та ж грязь. На V-brake обід колеса дуже скрипить, якщо він сильно забруднений. Серед інших причин — знос, що однозначно вимагає заміни. Окремо також варто підняти питання про налаштування гальм — підгонки колодок, але це тема для окремого матеріалу, або ж варто звернутися в майстерню.

У випадку з дисковими гальмами — їх обов’язково треба тримати у чистоті. Для цього їх можна протирати розчинником чи бензином. Нові ротори також слід «пропекти». Процедуру найкраще зробити в майстерні.

Догляд за амортизаторами

Амортизатори та амортизаційні вилки велосипедів — особливо верхнього цінового діапазону — мають дуже складну конструкцію і ми не рекомендуємо розбирати їх самостійно, однозначно найкраще звернутися до спеціалістів.

Щодо догляду, то домашні процедури включають все те, що відноситься до утримання в чистоті. Ноги вилки після катання та надання їм чистого вигляду варто було б обробити силіконовим спреєм, кілька разів сильно стиснути вилку / амортизатор і обов’язково ганчіркою зняти залишки спрею.

Профілактика перемикачів

Ролики заднього перемикача потрібно регулярно чистити. Для повного обслуговування перемикача, його потрібно зняти, розібрати та змастити підшипники ковзання. Варто зазначити, що на якість перемикання впливає не лише технічний стан перемикача, точність його налаштування, але і стану тросиків.

Тросики відповідають за правильне функціонування перемикача швидкості. Від того, наскільки натягнутий/ослаблений трос, залежить коректна робота перемикачів. У процесі експлуатації тросики можуть розтягуватися, що негативно впливає на функціонування перемикачів. Для цього необхідно підтягнути або ослабити регуляторний гвинт. Процедура повторюється до досягнення коректності роботи перемикача. Періодично також потрібно змазувати рубашки зсередини. Нажаль, грязь, яка потрапляє всередину рубашок, може істотно погіршити перемикання передач. У такому випадку спеціалісти нашої майстерні рекомендують замінити рубашки та протягнути нові тросики.

Нет комментариев.

Добавить комментарий

Current day month ye@r *